Katriini Kosmeetikatuba

toode(t) - 0,00

Jutud

Tootegrupid

 

Laste ja noorte näohooldus: vähem on rohkem

20.01.2021
Laste ja noorte näohooldus: vähem on rohkem

Seekord räägime lähemalt, milline peaks olema laste ja teismeliste näonaha hooldus ning eelkõige naha puhastamisest. Teadmised õigete nahapuhastusvõtete kohta olema sama loomulikud kui hammaste pesu, mida õpetatakse juba alates lasteaiast. Nooruki naha kaitsebarjäär ei ole veel nii välja kujunenud kui täisealisel. Seetõttu on neil vaja õigesti nahka puhastada, et mitte kahjustada naha loomulikku kaitsevõimet.

 

Emad ostavad üsna sageli oma lapsele nahahooldusvahendid alles pärast seda, kui on tekkinud juba probleemid (esimesed vistrikud, kuiv ja ärritunud nahk). Kahjuks ostetakse neid tooteid tihti, kas toidupoest või siis apteegist. Kuna usaldus apteegist ostetud toodete osas on suur, loodetakse just sealt leida seda õiget ja ravivat puhastusvahendit. Kui aga apteegis leiduvaid nahahooldusvahendeid lähemalt uurida, leiab nende koostisest palju kahjulikke aineid, mis pigem kahjustavad laste või teismeliste nahka.

Noored peaksid oma naha eest eriti õrnalt hoolitsema, et seda kaitsta. Nii kehtib nahahoolduses põhimõte: “Vähem on rohkem”. Vesi, pehme puhastuslapp  või meie valikus olev puhastuskomplekt , nahasõbralik hooldav ja kaitsev pesugeel on esialgu number 1 hooldusvahendid.

Kui tüdrukud alustavad dekoratiivkosmeetika kasutamist, siis tuleb uurida, milline kosmeetika võiks neile sobida. On olemas väga nahasõbralikke BB kreeme  ja jumestustooteid. Oluline on need aga õhtul nahalt puhastada. Seda tuleb samuti teha õrnalt ja pehmelt. Korralikuks näopesuks ei piisa kümnest sekundist, vaid soovitav on lausa 1-2 minutit. Vajadusel loputada vahepeal nägu veega ja korrata protseduuri.

CNC Cosmetic on töötanud välja eriti nahasõbraliku ja rõõmsates toonides noortesarja Clear it. See koosneb kolmest spetsiaalsest tootest, mida võib kasutada juba kümnendast eluaastast. On tõestatud, et kui lapsel kujuneb harjumus oma naha eest hoolitseda, on ta teadlikum, kuidas näonahka õigesti puhastada.

Komplekti kuulub eriti hell nahakoorija, mis sisaldab õrnu jojoba kuulikesi – need mõjuvad nahale kergelt. Koorija on ensümaatiline ning jojoba kuulikesed sulavad koorivate liigutuste käigus ära, andes nahale vajaliku niisutuse. Kui kasutada dekoratiivkosmeetikat, siis võiks sellega kergelt nahka koorida vaid kord nädalas. Komplektis on veel väga õrn ning niisutav mask  ja näokreem. Tootesari põhineb salitsüülhappel ja tugeval niisutamisel.

Teismeliste rõõmuküllased ilupäevad panevad aluse tervele nahale kogu eluks. Tooteid sobib kasutada ka ebapuhtal nahal. Kui lapsel on tihe päevakava ja tavapärasest suurem füüsiline koormus (näiteks kehalise kasvatuse tunnid ja trennid), ei ole tal tihtipeale aega oma nahka vajalikul määral puhastada. Soovitan pärast trennis higistamist nahka neutraliseerida, kaitsta ja niisutada. Väike pudelike trennikotti ja paljud ebamugavad probleemid jäävad minevikku.

Noorel on soovituslik nahka hooldada, järgides alljärgnevaid põhimõtteid:

Hommikune näopesu veega, kerge neutraliseerimine MicroSilver toonikuga

Päeval vajaduse korral naha neutraliseerimine, kaitsmine bakterite ja vabade radikaalide eest MicroSilver toonikuga

♥ Õhtune näopuhastus puhastusgeeliga 1-2 min.

Kord nädalas koorimine kerge nahakoorijaga, mis ei sisalda teravaid terasid või hoopis põletikuvastane MicroSilver-kompleksiga ensüümidega koorimine

♥ Probleemse naha puhul soovitame kindlasti kasutada kaitsekreemi või Clear It sarja kreemi.

NB! Talvel õues viibides kasuta kaitsvat talvekreemi  ja suvel kaitsvat päikesekreemi.

Armsad lapsevanemad, pidage nõu kosmeetiku või nahaspetsialistiga ja uurige, mis oleks teie lapsele kõige parem. Nahk on üks meie olulisemaid organeid ja nägu meie peamine väljendusvahend. Nahaprobleemid tekitavad lastes ja teismelistes tugevat stressi ja alaväärsustunnet. Seda kõike on võimalik ennetada, kui alustada nahahooldusega õigel ajal ja õigel moel.

Enamus tekstist on kasutatud Katriini Kosmeetikatoa koostööpartneri ja CNC maaletooja Beauty Institute kodulehelt. 

Mis on need head "asjad" mu kreemi sees?

19.08.2020
Mis on need head "asjad" mu kreemi sees?

 Väga palju on räägitud kosmeetikatoodetes sisalduvatest kahjulikest ainetest, mida peaks vältima, kui valid endale uut kreemi või mõnda muud toodet.

 Aga kui tihti ja põhjalikult sa uurid, mida head su kosmeetikatooted sisaldavad? 

 

 Hetkel on kõige populaarsem toimeaine hüaluroonhape (hyaluronic acid).

* Hüaluroonhapet (HH) sisaldavad ja toodavad kõik elusorganismid. See on närvi-, side- ja epiteelkudede koostisosa. Keemiliselt on HH disahhariidide ahelatest koosnev polüsahhariid.
 HH avastati 1880 a. veise silmast. Alguses kasutati seda meditsiinis silmaoperatsioonidel. Alles 1990.-ndatel alustati katsetusi suuremolekulise HH-ga, mis oli saadud bakterite fermentatsiooni teel. 2003.aastal tuli turule bakteritest ensüümitud erinevate molekulmassidega HH. Loomne HH on liiga suure molekuliga, et imenduda naha sügavamatesse kihtidesse, kuid bakteritest valmistatud HH molekulmass on sarnane inimese enda HH molekulmassile ja see tõttu on imendumine väga hea. Bakteritest valmistatud HH on ka väga kõrge kvaliteediga ning liaks kosmeetikatööstusele kasutatakse seda ka meditsiinis ja farmakoloogias.
Kuna kvaliteetse HH tootmine on väga kallis (1 kg HH = u. 100 000 USD), siis seda sisaldavad tooted ei saa olla ka väga odavad. 

 Meie organismis on kokku u. 15 grammi hüaluroonhapet. 1 g HH-d seob endaga 1-1,5 liitrit vedelikku. Suurem osa sellest olulisest ainest asub meie nahas, andes nahale tugeva kaitse ja särava väljanägemise.

Kosmeetikatööstuses kasutatakse viite erineva ahelaga hüaluroonhapet:

- lühikese ahelaga HH imendub naha pindmistesse kihtidesse ja takistab niiskuse kadumist nahas;
- pika ahelaga HH läheb sügavamale naha kihtidesse ja viib ka niiskust sügavamale;
- Cross-link ehk riststruktuuriga HH seob kokku pika ja lühikese ahelaga HH, ning tekitab tugeva struktuuri, toetades nahka, samuti stimuleerib naha kollageeni ja elastiini tootmist;
- liposomaatiline HH täidab tühimikud kudede vahel;- 
- Oligo Low molekulaarne HH on naha omane hüaluroonhape, mis töötab dermises (naha keskmine kiht).

 HH kõige olulisem ülesanne meie organismis on siduda ja säilitada vett, mis suurendab kudede vastupanuvõimet kahjulikele välismõjudele. 

 HH on meie naha loomuomane antibiootikum, mis kaitseb nahka vabade radikaalide, bakterite ja toksiinide eest, aitab kaasa haavade paranemisele, annab nahale niisutuse ja sileduse, aitab lükata edasi vananemisilminguid (kortsukesed, naha lõtvumine), toestab meie nahas kollageeni ja elastiini kiude, on puhveraine kudedes, aitab võitluses akne ja bakteriaalsete nahaprobleemidega.

 Alates 25 eluaastast hakkab HH tootmine organismis vähenema, samuti kiirendab HH vähenemist suitsetamine, stress, mürgid toidus ja vees ning eriti suurt hävitustööd teeb UV-kiirgus. HH tootmist vähendab ka diabeet (diabeetikul on 30-40% vähem organismis HH-t).
Kõige selle tagajärjel purunevad rakkudevahelised sidemed, aeglustub kollageeni ja elastiini süntees, tekivad rakkude verevarustuse häired ning nende kaitsefunktsioon väheneb. Väheneb ka naha elastsus ja toonus, nahk muutub õhemaks, tuhmiks, lõdvemaks, tekivad kortsud.

CNC Cosmetic toodetes kasutatav hüaluroonhape vastab kõrgeimale standardile, kuna on toodetud patogeenseetest bakteritest ja hüdrolüüsitud väikesteks molekulaarosadeks, mis suudavad imenduda ja osaliselt ka läbida nahakihte. Innovatsioon ja kõrgtehnoloogiline tootmine on teinud meist juhtiva vananemisvastase kosmeetika tootja. Tänu sellele on meil pakkuda kuni viie molekulaarset HH.

CNC tootesarjad, kus leidub kvaliteetset hüaluroonhapet:
- Classic PLUS Dihyal, Skin Lipid Matrix - pika ja lühikese ahelaga HH
- Aesthetic World - kuni kolme erineva HH (Trihyal Age Resist)
- Effect Hyal4 Serum - nelja erineva ahelaga HH 
- Power Hyaluron FIVE - esimene kosmeetikatoode Euroopas, kus kasutati viite erinevat HH.

 

 

kasutatud on CNC ametliku maaletooja Beauty Institute koolitusmaterjale.

 

 

 

2 nippi väsinud nahale

19.08.2020
2 nippi väsinud nahale

Kaks nippi väsinud naha kiireks turgutamiseks:

 

* Koorimine – koori oma nahka korra või kaks nädalas (tundliku ja õhukese naha puhul 2 korda kuus). Soovitav on kasutada pehmet ensüümidega, nt. AHA-ga ehk puuviljahapetega või väga väikeste terakestega (plastivaba) koorijat. Kui sul kodus pole koorijat, võid selle valmistada ise peenestatud kaerahelvestest, milledele on lisatud natuke maitsestamata jogurtit ja sortsuke sidrunimahla. Sega koostisainetest kokku paraja paksusega puder, et see väga vedel ei oleks ja näo pealt alla ei voolaks. Hoia seda segu u 10-15 min näol ja hõõru nahka liialt venitamata maha, loputa jaheda veega ning viimistle nahale sobiva toonikuga. Nägu on silmnähtavalt värskem, pehmem ja siledam.

* "Maskitamine" – niisutavaid maske võid teha iga nädal ja kasvõi iga päev. Kui on vaja hommikuks värskem välja näha, siis selleks on nn. overnight“ ja „Leave on maskid maskid, mida saad ööseks nahale jätta. Hommikuks on nahk toidetud ja niisutatud. 

Kiire efekti annavad ka spetsiaalsed seerumid ja ampullid, kuid tulemus on alati parem, kui nahk on eelnevalt kooritud.

Ja ära unusta piisavalt vett juua ning magada! 20 minutiline ilu-uni võib päästa päeva. ;)