Katriini Kosmeetikatuba

toode(t) - 0,00

Laste ja noorte näohooldus: vähem on rohkem

Tootegrupid

 

20.01.2021
Laste ja noorte näohooldus: vähem on rohkem

Seekord räägime lähemalt, milline peaks olema laste ja teismeliste näonaha hooldus ning eelkõige naha puhastamisest. Teadmised õigete nahapuhastusvõtete kohta olema sama loomulikud kui hammaste pesu, mida õpetatakse juba alates lasteaiast. Nooruki naha kaitsebarjäär ei ole veel nii välja kujunenud kui täisealisel. Seetõttu on neil vaja õigesti nahka puhastada, et mitte kahjustada naha loomulikku kaitsevõimet.

 

Emad ostavad üsna sageli oma lapsele nahahooldusvahendid alles pärast seda, kui on tekkinud juba probleemid (esimesed vistrikud, kuiv ja ärritunud nahk). Kahjuks ostetakse neid tooteid tihti, kas toidupoest või siis apteegist. Kuna usaldus apteegist ostetud toodete osas on suur, loodetakse just sealt leida seda õiget ja ravivat puhastusvahendit. Kui aga apteegis leiduvaid nahahooldusvahendeid lähemalt uurida, leiab nende koostisest palju kahjulikke aineid, mis pigem kahjustavad laste või teismeliste nahka.

Noored peaksid oma naha eest eriti õrnalt hoolitsema, et seda kaitsta. Nii kehtib nahahoolduses põhimõte: “Vähem on rohkem”. Vesi, pehme puhastuslapp  või meie valikus olev puhastuskomplekt , nahasõbralik hooldav ja kaitsev pesugeel on esialgu number 1 hooldusvahendid.

Kui tüdrukud alustavad dekoratiivkosmeetika kasutamist, siis tuleb uurida, milline kosmeetika võiks neile sobida. On olemas väga nahasõbralikke BB kreeme  ja jumestustooteid. Oluline on need aga õhtul nahalt puhastada. Seda tuleb samuti teha õrnalt ja pehmelt. Korralikuks näopesuks ei piisa kümnest sekundist, vaid soovitav on lausa 1-2 minutit. Vajadusel loputada vahepeal nägu veega ja korrata protseduuri.

CNC Cosmetic on töötanud välja eriti nahasõbraliku ja rõõmsates toonides noortesarja Clear it. See koosneb kolmest spetsiaalsest tootest, mida võib kasutada juba kümnendast eluaastast. On tõestatud, et kui lapsel kujuneb harjumus oma naha eest hoolitseda, on ta teadlikum, kuidas näonahka õigesti puhastada.

Komplekti kuulub eriti hell nahakoorija, mis sisaldab õrnu jojoba kuulikesi – need mõjuvad nahale kergelt. Koorija on ensümaatiline ning jojoba kuulikesed sulavad koorivate liigutuste käigus ära, andes nahale vajaliku niisutuse. Kui kasutada dekoratiivkosmeetikat, siis võiks sellega kergelt nahka koorida vaid kord nädalas. Komplektis on veel väga õrn ning niisutav mask  ja näokreem. Tootesari põhineb salitsüülhappel ja tugeval niisutamisel.

Teismeliste rõõmuküllased ilupäevad panevad aluse tervele nahale kogu eluks. Tooteid sobib kasutada ka ebapuhtal nahal. Kui lapsel on tihe päevakava ja tavapärasest suurem füüsiline koormus (näiteks kehalise kasvatuse tunnid ja trennid), ei ole tal tihtipeale aega oma nahka vajalikul määral puhastada. Soovitan pärast trennis higistamist nahka neutraliseerida, kaitsta ja niisutada. Väike pudelike trennikotti ja paljud ebamugavad probleemid jäävad minevikku.

Noorel on soovituslik nahka hooldada, järgides alljärgnevaid põhimõtteid:

Hommikune näopesu veega, kerge neutraliseerimine MicroSilver toonikuga

Päeval vajaduse korral naha neutraliseerimine, kaitsmine bakterite ja vabade radikaalide eest MicroSilver toonikuga

♥ Õhtune näopuhastus puhastusgeeliga 1-2 min.

Kord nädalas koorimine kerge nahakoorijaga, mis ei sisalda teravaid terasid või hoopis põletikuvastane MicroSilver-kompleksiga ensüümidega koorimine

♥ Probleemse naha puhul soovitame kindlasti kasutada kaitsekreemi või Clear It sarja kreemi.

NB! Talvel õues viibides kasuta kaitsvat talvekreemi  ja suvel kaitsvat päikesekreemi.

Armsad lapsevanemad, pidage nõu kosmeetiku või nahaspetsialistiga ja uurige, mis oleks teie lapsele kõige parem. Nahk on üks meie olulisemaid organeid ja nägu meie peamine väljendusvahend. Nahaprobleemid tekitavad lastes ja teismelistes tugevat stressi ja alaväärsustunnet. Seda kõike on võimalik ennetada, kui alustada nahahooldusega õigel ajal ja õigel moel.

Enamus tekstist on kasutatud Katriini Kosmeetikatoa koostööpartneri ja CNC maaletooja Beauty Institute kodulehelt.