Katriini Kosmeetikatuba

toode(t) - 0,00

Mis on need head "asjad" mu kreemi sees?

Tootegrupid

 

19.08.2020
Mis on need head "asjad" mu kreemi sees?

 Väga palju on räägitud kosmeetikatoodetes sisalduvatest kahjulikest ainetest, mida peaks vältima, kui valid endale uut kreemi või mõnda muud toodet.

 Aga kui tihti ja põhjalikult sa uurid, mida head su kosmeetikatooted sisaldavad? 

 

 Hetkel on kõige populaarsem toimeaine hüaluroonhape (hyaluronic acid).

* Hüaluroonhapet (HH) sisaldavad ja toodavad kõik elusorganismid. See on närvi-, side- ja epiteelkudede koostisosa. Keemiliselt on HH disahhariidide ahelatest koosnev polüsahhariid.
 HH avastati 1880 a. veise silmast. Alguses kasutati seda meditsiinis silmaoperatsioonidel. Alles 1990.-ndatel alustati katsetusi suuremolekulise HH-ga, mis oli saadud bakterite fermentatsiooni teel. 2003.aastal tuli turule bakteritest ensüümitud erinevate molekulmassidega HH. Loomne HH on liiga suure molekuliga, et imenduda naha sügavamatesse kihtidesse, kuid bakteritest valmistatud HH molekulmass on sarnane inimese enda HH molekulmassile ja see tõttu on imendumine väga hea. Bakteritest valmistatud HH on ka väga kõrge kvaliteediga ning liaks kosmeetikatööstusele kasutatakse seda ka meditsiinis ja farmakoloogias.
Kuna kvaliteetse HH tootmine on väga kallis (1 kg HH = u. 100 000 USD), siis seda sisaldavad tooted ei saa olla ka väga odavad. 

 Meie organismis on kokku u. 15 grammi hüaluroonhapet. 1 g HH-d seob endaga 1-1,5 liitrit vedelikku. Suurem osa sellest olulisest ainest asub meie nahas, andes nahale tugeva kaitse ja särava väljanägemise.

Kosmeetikatööstuses kasutatakse viite erineva ahelaga hüaluroonhapet:

- lühikese ahelaga HH imendub naha pindmistesse kihtidesse ja takistab niiskuse kadumist nahas;
- pika ahelaga HH läheb sügavamale naha kihtidesse ja viib ka niiskust sügavamale;
- Cross-link ehk riststruktuuriga HH seob kokku pika ja lühikese ahelaga HH, ning tekitab tugeva struktuuri, toetades nahka, samuti stimuleerib naha kollageeni ja elastiini tootmist;
- liposomaatiline HH täidab tühimikud kudede vahel;- 
- Oligo Low molekulaarne HH on naha omane hüaluroonhape, mis töötab dermises (naha keskmine kiht).

 HH kõige olulisem ülesanne meie organismis on siduda ja säilitada vett, mis suurendab kudede vastupanuvõimet kahjulikele välismõjudele. 

 HH on meie naha loomuomane antibiootikum, mis kaitseb nahka vabade radikaalide, bakterite ja toksiinide eest, aitab kaasa haavade paranemisele, annab nahale niisutuse ja sileduse, aitab lükata edasi vananemisilminguid (kortsukesed, naha lõtvumine), toestab meie nahas kollageeni ja elastiini kiude, on puhveraine kudedes, aitab võitluses akne ja bakteriaalsete nahaprobleemidega.

 Alates 25 eluaastast hakkab HH tootmine organismis vähenema, samuti kiirendab HH vähenemist suitsetamine, stress, mürgid toidus ja vees ning eriti suurt hävitustööd teeb UV-kiirgus. HH tootmist vähendab ka diabeet (diabeetikul on 30-40% vähem organismis HH-t).
Kõige selle tagajärjel purunevad rakkudevahelised sidemed, aeglustub kollageeni ja elastiini süntees, tekivad rakkude verevarustuse häired ning nende kaitsefunktsioon väheneb. Väheneb ka naha elastsus ja toonus, nahk muutub õhemaks, tuhmiks, lõdvemaks, tekivad kortsud.

CNC Cosmetic toodetes kasutatav hüaluroonhape vastab kõrgeimale standardile, kuna on toodetud patogeenseetest bakteritest ja hüdrolüüsitud väikesteks molekulaarosadeks, mis suudavad imenduda ja osaliselt ka läbida nahakihte. Innovatsioon ja kõrgtehnoloogiline tootmine on teinud meist juhtiva vananemisvastase kosmeetika tootja. Tänu sellele on meil pakkuda kuni viie molekulaarset HH.

CNC tootesarjad, kus leidub kvaliteetset hüaluroonhapet:
- Classic PLUS Dihyal, Skin Lipid Matrix - pika ja lühikese ahelaga HH
- Aesthetic World - kuni kolme erineva HH (Trihyal Age Resist)
- Effect Hyal4 Serum - nelja erineva ahelaga HH 
- Power Hyaluron FIVE - esimene kosmeetikatoode Euroopas, kus kasutati viite erinevat HH.

 

 

kasutatud on CNC ametliku maaletooja Beauty Institute koolitusmaterjale.